A- A A+

 

Teemad:

Postitatud: 07.10.2012 18:56:42

Lõpuks jõudis kätte 2012. aasta kevad. THINK koolitustiimil olid käed-jalad tööd täis: oli vaja väisata kõiki Eesti maakondi, leida uusi kliente ja kaardistada nende vajadusi, samuti otsida koolitajaid, ametnikke ja muid tegelasi, kel oleks pakkuda puuderahvale midagi head.

Reedel, 15.juunil, toimus projekti pidulik lõpetamine. Ühtlasi oli see ka viimane ehk Harju- ja Raplamaa inimeste karjääriõppekoolitus, asukohaks siis Tallinn, Olümpia hotell. Päev algas THINKi koosolekuga, mille peateemaks oli seekord samanimelise erakooli loomine. Pärast mõningaid vaidlusi kooli põhikirja osas jõuti lõpuks kokkuleppele ning pärast puhkepausi alustati viimase karjääriõppepäevaga. Avasõna ütlejaks oli professor Leo Võhandu Tallinna Tehnikaülikoolist.

Osa neist, keda oleksime oma koolitusel näha soovinud, arvas et võiks tulla küll, aga järgmisel aastal. Paraku on meie projekt ühekordne, st tõenäoliselt niisuguseid karjääripäevi järgmisel aastal enam ei ole.

Kokkuvõtvalt võiks mainida, et karjääripäevad olid alles esimene pääsuke üksteise tundmaõppimise ning koostöö pikal ja põneval teekonnal. Tegemist oli kõikidele osapooltele midagi uut pakkuva ettevõtmisega. Kohati tundus isegi üllatuslikult, et mitte n.ö terved inimesed ehk koolide esindajad, sotsiaaltöötajad jts ei tutvusta ennast puuetega inimestele, vaid suisa vastupidi – hoopiski erivajadustega huvilised annavad esimestele infot, kes nad sellised õige on ning mida vajavad. Karjääripäevadel on sageli üpris raske pidada kinni ettekannete kellaaegadest põhjusel, et inimesed hakkavad kõiksugu asju küsima, esineja omakorda aga tunneb huvi erivajaduse temaatika vastu, lastes ennast meelsasti valgustada. Mis seal ikka – ju siis ongi see osa meie missioonist.

Küll häiris pisut mõnede esinejate ilmne kellatundmatus. Üldiselt suhtume üritustesse loovalt ning kui esineja jutt on inforikas ja rahva huvi lisaküsimusi esitades suur, ei hakka me takistusi tekitama. Elukogemus näitab, et sageli kuuleb kõige paremaid mõtteid ja ideid just nimelt plaanivälisel ajal… Kuid ilmselgelt oleks viisakas siiski pisut arvestada ka teiste esinejatega, kes võib-olla peavad tõttama.

Rahvast vooris päeva jooksul läbi saja ringis. Saali vasakpoolne esirida oli reserveeritud kurtidele, kes seal istusid ja silmadega ühte kahest viipekeeletõlgist puurisid. Sisse mahtusid nii ratastoolikad kui ka kõik teised tublid puudlid, keegi ei jäänud ukse taha. Rahvas oli aktiivne, esinejad asjalikud. Tunne oli ülev. Lõpul võis vaadata THINKi karjääriõppepäevadest tehtud muusikalist slaidiprogrammi, samuti toimus raamatu “THINK -  mitte toetused, vaid õpingud ja töö” esmaesitlus. Ja oligi mõnus päev läbi. Õigemini – oli saanud millegi uue alguseks.

 


Koopiakaitstud © 2007-2019 Mella