A- A A+

 

Teemad:

Postitatud: 27.08.2012 14:39:03
Väikeseks kokkuvõtteks möödunud aasta tegemistest...

Kui THINK oma koolitusprojektiga möödunud, 2011. aasta algupoolel alustas, ei olnud veel kellelgi täit ettekujutust, kuidas see kõik toimima hakkab. Koolitusjuht Kristi nikerdas valmis ankeedi, millega infojuht Kristel koole hoolega pommitama hakkas ning Mella pani saadud vastused netti loetaval kombel üles. Ehkki päris suur osa koole pidas nobeda õppetöö kõrvalt ankeetide täitmist nähtavasti paljuks, kogunes sellest siiski esialgne andmebaas, mis aitas edasi liikuda erivajadustega rahvale sobilike õppevõimaluste kaardistamise keerulisel, kuid põneval maastikul.

Sekka tegelesime ka enesetutvustamisega, pikemaid artikleid THINKi olemuse ning tegevuse kohta avaldati nii Terviselehes kui teisteski väljaannetes. Enesetutvustuse tähtsust tänapäeva infokülluses ei maksa alahinnata ja egas thinklased pole hiired, et ennast kassi eest põranda alla peidavad!

Karjääripäevi on praeguseks korraldatud kokku viies erinevas maakonnas: maikuus Saaremaal (Kuressaares), oktoobris Jõgevamaal (Jõgeval), novembris Võrumaal (Võru), Lääne-Virumaal (Rakveres) ning detsembris Tartumaal (Tartus). Pole paha tulemus! Vaid detsembri keskpaika planeeritud Põlva teabepäev otsustati edasi lükata. Nimelt oli rahvas aastalõpupidutsemistest juba nõnda karmilt ära kurnatud, et koolitustele polnud mahti jõuda.

Üldiselt on kõik karjääripäevad võidud seni lugeda kordaläinuks, ainult Rakveres Aqva spas anti meile nagu kiusteks ruum, mis asus küll kenasti  esimesel korrusel, aga thinklaste suureks üllatuseks paraku eri tasapinnal, ehk siis muust korrusest tervelt neli pirakat trepiastet kõrgemal, mistõttu ratastoolis olija omal jõul ruumi ei pääsenud mitte… Võrumaa rahvas jällegi oli üliaktiivsest arutelust Töötukassa spetsialistidega sedavõrd näljane, et pistis kõik pirukad nahka, mistõttu vaene boss Külliki jäi tühja kõhuga. Rahvarohkuse poolest võiks senised karjääripäevad järjestada umbes sedasi:
  1. Tartu
  2. Võru
  3. Rakvere
  4. Kuressaare
  5. Jõgeva
Nüüd on Kassi aasta lõppenud ja kiisu hiiri püüdma läinud. Tema asemel lendas 23.jaanuaril kohale võimas draakon. Ettevaatlik hiilimine on möödas, nüüd on aeg lennata! Käesoleval kevadel peaks ilmuma raamatuke erivajadustega inimeste õppimisvõimaluste teemal, ühtlasi on plaanis koolitused asutustele. Teabepäevad ülejäänud maakondades peaksid toimuma selle aasta aprillis-mais, mil kevadisele ajale iseloomulikult on koolides sisseastumised ning abituriendid otsivad töökohta või edasiõppimisvõimalusi. 

Koopiakaitstud © 2007-2019 Mella