A- A A+

 

Prindi
THINK Eesti stipendium 2017

Kõigepealt suur tänu neile vapratele, kes esitasid kas enda või oma võitluskaaslase kandidatuuri THINK Eesti stipendiumi saamiseks!

Seekord oli meile laekunud viis taotlust. Muidugi mõista ei näita see, nagu ei leiduks Eestimaal rohkem hakkajat puuderahvast. Raudselt on neid veel, ja mitte vähe – lihtsalt enamus on kas teenimatult tagasihoidlikud või lihtsalt ei teagi niisuguse toreda võimaluse olemasolust.

Komisjoni liikmed olid seekord Mari-Ann Kelam, Monika Haukanõmm, Tiia Sihver, Indrek Linnuste ja Meelis Luks. Pärast pikka vaagimist viie imetlusväärse kandidaadi vahel otsustas komisjon väljastada stipendiumi ühele inimesele suuruses 1000 €. Stipendiumi pälvis Külli Haav.

Külli Haav - Foto: Raul MeeKülli Haav - Foto: Raul Mee

Sotsiaalpedagoogi haridusega ja meediatöö kogemusega Külli Haav (43) on alates 2007. aastast viinud läbi hulgaliselt kõikvõimalikke purjetamisvõistlusi. Ta tegutseb Noblessneri Jahtklubis selle loomisest saadik. 2015. aastal korraldas Külli Haav ideest kuni teostuseni Imeliste Naiste fotolavastuse, kus modellidena kaamerate ette astusid puuetega naised. Neist fotodest vormus hiljem vinge näitus, mida esitleti nii Tallinna linnavalitsuses kui ka Riigikogu hoones. Ta on käivitanud parapurjetamise pilootprojekti "Erilised Purjetajad" koostöös Noblessneri jahtklubi purjetamiskooli, Eesti Jahtklubide Liidu ning Eesti Paraolümpiakomiteega. Parapurjetamise ürituste rahastamiseks on ettevõtlik daam organiseerinud surfar Ingrid Puusta Läänemere ületamise heategevuskampaania ning esinenud ettekandega Barcelonas, Hispaanias World Sailing´u kongressil 8.11.2016.

Haav mõistab puuetega inimeste problemaatikat ja on kursis nende nappide võimalustega, mis puudutab vabaõhu spordialadega tegelemist – on ta ju vähenenud töövõimega ja puuetega naiste organisatsiooni liige.

2017. aasta jaanuaris korraldas K. Haav koostöös maailmaorganisatsiooni World Sailing parapurjetamise osakonnaga seminari, muutmaks ala harrastamine Eestis erivajadustega inimestele kättesaadavamaks; silmas peeti ka võistlusperspektiivi.

2017. aasta suvel vedas Haav koostöös Noblessneri purjetamiskooliga ja kohalike klubidega purjetamist tutvustavaid üritusi erivajadustega inimestele Lääne-Eestis Pärnus, Tallinnas Merepäevadel ja Saaremaal Kuressaares. Kokku osales neil kolmel üritusel üle saja erivajadustega inimese: seal oli pimedaid, samuti ratastoolis, halvatustega ja ka liitpuuetega rahvast. Lisaks noorteklassi võistluspaatidele panid erilised inimesed oma võimeid proovile olümpiaklassi 2,4 m jahil Riga ning katsetasid surfar Ingrid Puusta käe all purjelauda.

Septembris osaleti parapurjetaja Anre Nõmmega esimestel Parapurjetamise Põhjamaade meistrivõistlustel Stockholmis, kust Nõmme tõi Eestile oma karjääri kõrgeima medali, pronksi.

Täname ka kõiki teisi kandidaate aktiivse tegevuse eest! Olete uhkuseks ja innustavaks eeskujuks väga paljudele!

Soovime Külli Haavale rohkesti õnne ja head pärituult!

Koopiakaitstud © 2007-2019 Mella