A- A A+

 

Prindi

MTÜ THINK Eesti pressiteade
22.04.2014

THINK EESTIS JAGAS ESMAKORDSELT EESTIS RAHALISI STIPENDIUME TUBLIDELE, KODANIKUÜHISKONNAS SUURI TEGUSID TEINUD PUUDEGA VABATAHTLIKELE.

Ave Jaakson

21. aprillil toimunud Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuürituse raames Tallinna Lennusadamas jagas THINK Eesti kolmele tegusale erivajadusega inimesele rahalisi preemiaid.

Eestis on hulgaliselt erivajadusega inimesi, kes ei jää oskustelt n-ö tervetele sugugi alla ning teevad oma tööd sageli vabatahtlikus korras, ilma töötasuta. Et tunnustada veidigi neid tublisid inimesi, hakkasime koguma annetusi, et anda mõnele neist korra aastas stipendium. Kokku esitati kandidaadiks kaheksa inimest. Viiest liikmest koosnev komisjon hindas avaldusi, võttes arvesse just kandidaatide vabatahtlikke tegusid. Komisjoni kuulusid Auli Lõoke Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidust, Monika Haukanõmm Eesti Puuetega Inimeste Kojast, Anna Laido  Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidust,  sõltumatu ekspert Siiri Sisask ja THINK Eesti esindaja Meelis Luks. Komisjon otsustas anda kolmele enim punkte saanud kandidaadile võrdselt 350 eurot.

Stipendium otsustati anda järgmistele inimestele:

Ave Jaakson - esitaja Sven Kõllamets

Ave on MTÜ Händikäpp hing. Ta on meeskonna siduv jõud, kes jälgib, et ühingu arved ja raamatupidamine oleks korras, arved esitatud või makstud, juhatuse ja üldkoosoleku otsused täidetud. Kindlasti teevad seda ka teised juhatuse liikmed ja projektijuhid, kuid Ave on see, kes kiirelt leiab kaustadest õige paberi, sisestab andmed süsteemi. Ave on see isik, kes igas meeskonnas on asendamatu asjaajaja, neid ülesandeid ei taha paljud projektijuhid teha, aga talle see sobiks. Ühinguid on kokku kukkunud ja laiali läinud, kui asjalikud asjaajajad lahkuvad. Ave aga teeb seda edasi, jagab liikmetele infot ja vaatab, et teiste tasud ja kulud oleks kaetud, jättes enda kulud viimaseks. Vahel ta isegi tunneb, et oleks pidanud ikka tegema vabatahtlikult ja kas ikka oli õige, et ka tema kulud kaeti. Muidugi oli see õige, sest vahel Händikäpa kontoris ununeks kiirel tööperioodil lilledki kastmata, kui Avet ei oleks. Niivõrd töökas ja asjalik on ta vabatahtlikuna ja alati kõigil toeks. Aga ometi jääb ta tahaplaanile ja tihti teda ei esitata, sest ta pole projektijuht, ta ei tüki esile. Aga ta on pidevalt taustal ja teeb neid olulisi asju, mille pärast asjad sujuvad ja toimivad ühes organisatsioonis. Esitaja loodab, et Ave oma suurepäraseid sekretär-asjaajaja andeid ja raamatupidaja kogemusi rakendaks ka tööturul.

Kadi Urbas

Kadi Urbas 2008. aastal tuli mõte teha oma noorte ajakirja ja selleks sai loodud MTÜ Noor Ise-Loom. Ajakiri ise  jäigi pilootprojektiks, kuid 2009 alustas ta  Mia jõulumaaga.  MTÜ-s leidis ta “oma koha" ja töö, kus saab olla vajalik, mis siis, et on seda kõik need viis aastat vedanud  vabatahtlikuna. Lisaks osales 2013. aastal Autismutoopial, mille tulemusel panin 4. mail püsti autismialase tugifoorumi.  2013. juunis osales vabatahtlikuna festivalil “Puude taga on inimene”  ja tegeles seal pimedate juhtkoerte hoidmisega, ühtlasi toetas Mia jõulumaa festivali lasteala töövahenditega. Novembris ilmus raamat “Mia Muinasjutud” (http://www.apollo.ee/mia-muinasjutud.html). Raha kasutaks ta oma ettevõtte loomiseks, mis tegeleks sündmuste korraldamisega. Toetaks ka Mia jõulumaa projekti.

Meelika Siilsalu - esitaja Sven Kõllamets

Meelika SiilsaluHetkest, kui Meelikast sai MTÜ Händikäpp juhatuse esimees, toimis ühingu asjaajamine nagu kellavärk. Seda seetõttu, et Meelika ei jäta vabatahtlikuna asju viimasele hetkele, tal on hämmastav võime asju planeerida ja suur töövõime. Raamatupidaja täpsusega peab ta järge, mis teha, mis tegemata. Meelika aitas MTÜ “Pane oma meeled proovile” vabatahtlikuna korraldada pimekohviku toitlustamist-erimenüüd Kärdla kohvikutepäeval 3.08.2013, ta aitas kiirelt ära teha kogu raamatupidamise. Meelika ongi  FIE-na raamatupidaja, ka tema kliendid on temaga rahul. Seda kõike teeb Meelika oma erivajadustest hoolimata, see ei takista teda. Ta jõuab olla vabatahtlik, juht, FIE ja hea sõber, samal ajal hooldades sügava puudega abikaasat. Ta on hinnatud kogemusnõustaja, kes tihti vabatahtlikuna käib Tartu Ülikooli kliinikumis nõustamas inimesi, kes on seda soovinud. Meelika on nõustanud ka projekti raames, aga raha pole peamine motivaator. Ta nõustab abivajajat ka siis, kui raha ei saa või kui inimene ei soovi, et keegi teada saaks ja projektiaruandluses ei kajastuks, et teda nõustati. Ta on neile, kel vaja, olemas. Meelika harib ka ministeeriumi, Tartu LV-d ja rehabilitatsiooni  asutusi - vahel teab tema rohkem kui komisjon. Ta oli isegi võrdõiguslikkuse volinikku vabatahtlikuna nõustamas ja ajalehes pildil. Ta täiendab ennast regulaarselt erialaselt (raamatupidamises, nõustamistehnikates). Mis vajab tegemist, selle teeb ära ega lase endale pähe istuda. Temast on konstruktiivselt alati abi. Tegu on väärika ja südamega vabatahtlikuga, kes ei otsi tunnustust ja kiitust ega jahi raha, seetõttu loodan, et toetate. Meelika teeb tööd FIE-na, aga väga palju asju teeb ta vabatahtlikuna tasuta. Ta teeb seda hästi ja on hinnatud. Ta ei aja taga mammonat, kuigi tal on kulud. Erivajadustele. Majalaenule. Meelika ei kurda. Ta on kohusetundlik, ta teeb tööd, ta saab hakkama. Elu on tema teele veeretanud erinevaid takistusi, aga ta on neist tulnud alati välja. Näiteks, kui ta ise haigestus ja vajas elundisiirdamist, kui haigestus tema abikaasa või tema tütar. Meelika ei ole ebausklik, kuid ühel hetkel ta isegi küsis selgeltnägijalt selgitust - esimest (ja arvatavasti viimast) korda elus. Vabatahtlikuna oskab Meelika seda stipendiumit hästi kasutada ühiskonna hüvanguks. Aga vajadusest enam - Meelika väärib seda stipendiumit ja loodan, et te seda vabatahtlikuna MTÜ-d juhtivat inimest stipendiumiga premeerite, sest ise ta seda arvatavasti ei küsiks.

Loodame, et heategevus saab meie väikses riigis järjest rohkem kõlapinda, ja et märkaksime head teha. See teeb ka ühiskonna leplikumaks ning paremaks.

THINK Eesti ootab kõigilt headelt inimestel oma annetuskontole kandeid.

Annetada saab järgmisele arvele:

Saaja: THINK Eesti MTÜ
Konto EE662200221048704600 (Swedbank)
SWIFT / BIC: HABAEE2X

Selgitusse palun kirjutage „Annetus“. Juhul kui soovite saada tulumaksutagastuse, siis lisage oma isikukood.

Lisainfo on saadaval aadressil http://www.think.ee/anneta .

Meelis Luks
THINK Eesti tegevdirektor
www.think.ee
mella@think.ee

Koopiakaitstud © 2007-2019 Mella