A- A A+

 

Prindi

MTÜ Puude Taga On Inimene
PRESSITEADE, 15. Juuli 2014

PehmikudTallinna Merepäevadel uksed avav Pimekohvik kutsus poliitikud külla

MTÜ Puude Taga On Inimene kutsus Riigikogu ja valitsuse liikmed oma maailma avardama: sel nädalavahetusel Admiraliteedi basseini lähistel avanev Pimekohvik õpetab, kuidas tulla toime pilkases pimeduses.

18.–20. juulini avatud Ainulaadses Pimekohvikus (Euroopa hotelli I korrus, Paadi 5) abistavad päriselus nägijaid nägemispuudega giid-teenindajad, kelle jaoks on see elu loomulik keskkond. Sissepääs 30-minutilisele avastusretkele koos joogi ja suupistega on kõigile 8 eurot.

“Piletitulu aitab meil teha head puudega inimestele: suurendada ligipääsu kultuurisündmustele, harida kultuurikorraldajaid ja tugiisikuid, tasustada pimegiide, viipekeele- ja kirjeldustõlke, toetada puuteraamatute väljaandmist ning harida avalikkust,” selgitas MTÜ Puude Taga On Inimene juhatuse esimees Andri Maimets.

Põnevasse Pimekohvikusse saab eelregistreerida veebilehel www.puudetagaoninimene.ee.

Tallinna Merepäevadel näeb ja kuuleb ka viipekeeletõlkega kontserte: HU? ja Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester reedel, 18. juulil kell 17 ning Vaiko Eplik ja Eliit pühapäeval, 20. juulil kel 19. Kontserdid toimuvad Vanasadama laval.

“Pimekohvikuga tutvuma ja viipekeelseid kontserte nautima ootame muidugi ka ajakirjanikke, kultuurikorraldajaid ja kõiki teisi, kel soov mõista, kuidas näevad maailma pimedad ja kuulevad kurdid. Ja muidugi soovime, et kõik saaksid sellest erakordsest elamusest osa,” lisas Maimets.

MTÜ Puude Taga On Inimene missioon on ühiskondliku suhtluslõhe vähendamine puudeta ja puudega inimeste vahel. Ühtlasi näitame teistele Eesti kultuurikorraldajatele, kuidas teha oma sündmus puudega inimestele ligipääsetavaks.

Algatused saavad teoks koostöös Eesti Töötukassaga.

--
Andri Maimets 
juhatuse esimees
Puude taga on inimene MTÜ
tel: 56 2011 17
Koopiakaitstud © 2007-2019 Mella