A- A A+

 

Prindi

Viipekeele kursusED
algajatele JA EDASIJÕUDNUTELE!


Kas soovite viipekeele õpet oma töökohal VÕI koolis? Võtke meiega ühendust ning organiseerime selle Teile, asukohast sõltumatult üle Eesti!

Sõrmendite tähestik

Kas teadsite, et eesti viipekeel on kantud maailmas ametlikult tunnustatud keelte nimistusse? Nimetatud kommunikatsiooniviis pole vaid arusaamatu "kätega vehkimine", vaid täiesti iseseisev keel, millega saab väljendada kõike, mida vastaval keeleühiskonna liikmel vaja on väljendada. MTÜ THINK pakub heal tasemel viipekeeleõpet suurte kogemustega õpetaja käe all. Pakume õpet neljale tasemele: alustajatele (tase A1.1.) ning jätkajatele (tasemed A1.2, A2.1 ning A2.2). Edasijõudnute grupid sobivad neile, kes on lõpetanud THINK Koolituskeskuse algajate kursuse või on varem viipekeelt mujal õppinud, kuid soovivad nüüdseks oma teadmisi lihvida ning täiendada. Sobiva taseme määrab õpetaja viipekeelse vestluse käigus.

Kursuste info:
 
1. osa ehk A1.1 alustab 5. aprillil 2018 ja kestab kuni 15. novembrini 2018 (suvel koolivaheaeg). Tunnid toimuvad neljapäeva õhtuti kl 17.30-19.00. Maht 40 tundi a´ 45 min (korraga toimub 2 tundi). Hind 249 eurot. Kiirustage registreeruma! 

2. osa ehk A1.2 alustab 26. märtsist 2018 ja kestab 5. novembrini 2018 (suvel koolivaheaeg). Tunnid toimuvad esmaspäeva õhtuti kl 17.30-19.00. Maht: 40 tundi a´ 45 min (korraga toimub 2 tundi). Kursuse maksumus on 249 eurot. Huvilised, andke endast teada!

3. osa ehk A2.1 alustab sügisel, 4. septembril 2018 ja kestab kuni 5. veebruarini 2019. Tunnid toimuvad teisipäeva õhtuti kl 17.30. Maht: 40 tundi a´ 45 min (korraga toimub 2 tundi). Kursuse maksumus on 249 eurot. Ootame sellele kursusele väga soojalt ka vaegkuuljaid ja kurte, kes sooviksid tutvuda uute kaasaegsete viibetega ja enda olemasolevaid oskusi lihvida!

Õpe toimub hubases väikeses rühmas. Piisava soovijate hulga korral oleme valmis pakkuma õpet ka väljaspool Tallinna, üle Eesti. Ootame huvilisi küsimusi esitama ning registreeruma!

Samuti on oodatud viipekeeles oma oskusi täiendama ka vaegkuuljaid ning kurte! Need, kes juba mõningal määral viipekeelt valdavad, kuid sooviksid oma keeleoskust lihvida ja kaasajastada, on oodatud meie edasijõudnute rühmadesse! Kuulmise olemasolu ei ole õppeks vajalik. Õppevahendid on hinna sees.

Asukoht: Tallinna kesklinnas, Toompuiestee 10, Eesti Puuetega Inimeste Koja maja 2.korrusel õppeklassis. Koht on ligipääsetav. Õppetöö ajal võimalus parkida auto tasuta hoovi.

Pisut lugemist tutvumiseks...
Kas oled kurdi inimese lähedane või on Sinu sõber kuulmispuudega? Võib-olla oled põdenud haigust, mille tagajärjel on kuulmine jäädavalt nõrgenenud või kõnelemine raskendatud? Ehk töötad asutuses, kus tuleb sageli ette suhtlemist kurtidega või eeldab Sinu töö suhtlemist distantsilt silmside abil? Või äkki soovid omandada hoopis uut keelt ning õppida tundma ülipõnevat ja omapärast kurtide inimeste kultuuri ja maailma?
 

Kui jah, siis oled oodatud õppima viipekeelt!

Kursuse 1.osa on mõeldud algajatele, kellel puuduvad eelnevad teadmised kurtuse ning viipekeele kohta. Kursuse käigus viiakse õpilased kurssi kurtuse olemuse ning tekkepõhjustega, samuti kurtide kogukonna ning kultuuriga. Lisaks keele õppimisele käsitletakse ka kurtide psühholoogiat, maailmapilti ning taju eripärasid. Koolitusel kasutatakse hulgaliselt näitlikke vahendeid ning selgitustega kaasnevad konkreetsed näited. Õpitu paremaks kinnistamiseks on harjutustik. Samuti sisaldab kursus iseseisvat tööd kirjandusega, viipevara ning –fraasidega ning seejärel juba viipekeelsete tekstidega; lisaks on enda poolt salvestatud viipetekstide analüüs. Keda pakutav huvitama hakkas, võib lisateavet uurida siit: (viide õppekavale).

Meie õpetajad:
Maret Õun on Tartu Ülikooli  sotsiaal- ja haridusteaduskonna viipekeele õppejõud ning Heleni kooli viipekeele õpetaja. 
Riina Kuusk on suurte kogemustega pikaaegne Heleni Kooli õpetaja ning Eesti Kurtide Liidu juhatuse liige.
Gretel Murd on noor ja hakkaja õpetaja, kes on omandanud Tartu Ülikoolist viipekeele õpetaja kutse koos pedagoogi täiendkoolitusega. Tema huvideks on reisimine ja suhtlemine. 

Grupitellimuse korral tuleme soovi korral kohale kliendi juurde üle Eesti. Võimalik on korraldada kursuseid ka väljaspool Tallinna. Lisainfo meie kodulehel: http://www.think.ee/

Oleme Töötukassa koolituspartnerid. Kursuse eest saab tulumaksu tagasi. Koolitusluba nr 6817HTM on väljastatud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt 13.11.2012 ministri käskkirja nr 587 alusel. Töötaval erivajadusega inimesel on võimalik kogu kursuse eest raha tagasi saada; täpsem info siin: http://www.ensib.ee/sotsiaaltoetused-puuetega-inimestele/  

Huvilisi ootame küsimusi esitama ning endale sobivalt algajate või edasijõudnute kursusele registreeruma järgmistel kontaktidel:

E-post: kristi@think.ee (Kristi Kallaste)

Telefon: 5347 8422 (Külliki Bode)

PÕNEVATE KOHTUMISTENI VIIPEKEELE TUNNIS!

Koopiakaitstud © 2007-2018 Mella